Sağlıklı Zayıflama Alkali (Karbonatlı) Diyet Nasıl Yapılır, Nasıl Hazırlanır, Faydaları Nelerdir?

                                          ALKALİ (KARBONATLI) DİYET

Vücudumuzun  daha sağlıklı olması ve metabolizmanın hızlanması için vücudun ph seviyesinin belli bir seviyenin üzerinde olması yani alkali dediğimiz seviyede olması  gereklidir. Vücudumuz 7.0-7.5 Ph seviyede      alkali düzeye gelir. Vücudumuza asıl kilo aldıran vücuda giren asitlerdir. Asit-alkali dengesinin sağlanması halinde vücudumuz sağlığına kavuşur.Cips, kola,kırmızı et, fast food,kurabiye gibi trans yağ içeren yiyecekler vücudun asit seviyesini yükseltir. Peki  Vücudun ph seviyesini alkali düzeye nasıl gelir? Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenme gereklidir.Çiğ  Sebze ve meyveden zengin, taze balık, tam tahıl, baharat ve zeytinyağı yiyerek beslenmek ve düzenli spor yapmak  vücudu doğal yoldan alkali hale getirir. Daha doğrusu asit-alkali dengesi sağlamamıza yardımcı olur. Ayrıca üç beyazdan da uzak durmak gereklidir.Ancak, bir başka doğal bir yol Karbonat da vücudun ph seviyesini yükselterek vücudu alkali hale getirir. Vücuda düzenli karbonat alımı da vücudun doğal dengesini bulmaya yardımcıdır.

karbonatli-su

Son dönemde çok rağbet gören alkali yani karbonat diyeti nasıl uygulanır? Kullanacağımız karbonat, marketlerde satılan değil, eczanelerde  İngiliz karbonatı adıyla satılan Sodyumbikarbonat olmalıdır.1.5 Lt. içme suyu içerisi ne  bir tatlı kaşığı karbonat eklenip iyice karıştırılır ve gün boyu yemeklerden yarım saat önce içilerek bitirilir.Buna ek olarak 1.5 Lt. de normal su içilmelidir. Hafif bir diyet ve günde 30-40 dk. Düzenli yürüyüş sayesinde istenmeyen kilolardan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

About admin 21275 Articles
Admin öğretmn olarak devlet lisesinde görev yapmakyatım. Amacım eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply