1.Sınıf Yıllık ve Günlük Planlar

1.Sınıf Serbest Etkinlikler Yıllık Plan

1.Sınıf Serbest Etkinlikler Yıllık Plan

1.Sınıf Serbest Etkinlikler Yıllık Plan için hazırlanmış olan indirme veya görüntüleme bağlantıları sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. Dosyaya ait örnek bir görüntüyü aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca 1.Sınıf Yıllık ve Günlük Planlar kategorisine ve diğer 1.Sınıf Dokümanlarına ait materyalleri bulmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

1.Sınıf Serbest Etkinlik Planları

1.Sınıf Bireyselleştirilmiş Eğitim Planları

1.Sınıf Yıllık ve Günlük Planlar

1.Sınıf Tüm Dosya ve Dokümanlar

Dosyaya ait görüntü veya yazı

1.Sınıf Serbest Etkinlikler Yıllık Plan
1.Sınıf Serbest Etkinlikler Yıllık Plan

1.SINIF SERBEST ETKİNLİKLER GÜNLÜK FAALİYET PLANI

20.07.2010 Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesinde yapılan değişikler doğrultusunda ve 07.09.2010 tarihli ek açıklamasıyla Serbest etkinlikler saatlerinde:

Okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak;

  1. Sosyal, kültürel ve eğitici faaliyet olarak; folklor, müsamere,  konser,  müzik,  monolog,  diyalog,  grup tartışmaları,  güzel konuşma-yazma,  kitap okuma,  dinleme,  sergi düzenleme,  gezi-gözlem,  inceleme,  bilmece,  bulmaca,  atışma,  sayışma,  şarkı ve türkü söyleme,  soru sorma,  cevap verme,  duygu ve düşüncelerini ifade etme,  oyun,  film izleme,  bahçe etkinlikleri,  bitki ve hayvan yetiştirme vb. etkinlikler uygulanır.
  2. Seçmeli sanat ve spor etkinlikleri, bilişim teknolojileri, satranç ve tarım derslerinin programlarından öğrenci düzeyi de göz önünde bulundurularak yararlanılabilir.
  3. 1–3. sınıflarda Talim ve Terbiye Kurulunun 30.03.2000 tarihli ve 32 sayılı kararıyla kabul edilen yabancı dil öğretim etkinlikleri ile 4. sınıflarda seçmeli yabancı dil dersi öğretim programlarından yararlanılabilir.
  4. Bu dersin saatleri ayrı ayrı veya blok olarak farklı günlerde uygulanabileceği gibi gerektiğinde tamamı bir gün içinde de uygulanabilecektir.
  5. Serbest etkinlikler saati, zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan aylık faaliyet planına göre uygulanır. Yapılan faaliyetler sınıf defterine yazılır.

Dosyanın indirme bağlantısı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu