4.Sınıf Din Kültürü Etkinlik ve Çalışma Kağıtları

4.Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in Hayatı Sunu Çalışması

4.Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in Hayatı Sunu Çalışması

4.Sınıf Din Kültürü Çalışma Kağıtları ve Etkinlik için hazırlanmış olan indirme veya görüntüleme bağlantıları sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. 4.Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in Hayatı Sunu Çalışması dosyasına ait örnek bir görüntü veya yazı aşağıda sunulmuştur. Ayrıca 4.Sınıf Din Kültürü Etkinlik ve Çalışma Kağıtları kategorisine ve diğer 4.Sınıf Dokümanlarına ait materyalleri bulmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

4.Sınıf Din Kültürü Etkinlik ve Çalışma Kağıtları

4.Sınıf Din Kültürü Sunuları

4.Sınıf Tüm Dosya ve Dokümanlar

Dosyaya ait görüntü veya yazı

4.Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed'in Hayatı Sunu Çalışması
4.Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in Hayatı Sunu Çalışması

Kabe : Allah’a ibadet etmek amacıyla yapılmış ilk ibadethanedir. Mekke Şehri’ndedir. Mekke şehri ise Arap Yarımadası’ndadır. Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail yapıldıktan sonra yıkılan ve yeri unutulan  Kabe’yi yeniden inşa ettiler. Hz. İsmail’in ayaklarının değdiği yerden akan su ZEMZEM suyudur. Mekke’de

Dini Hayat: 

Şirk, Allah’a ortak koşmak, O’ndan başka varlıkları tanrı kabul etmek ve onlara tapmaktır ve İslam dininde en büyük günahtır. Allah’a ortak koşanlara Kuran-ı Kerim’de MÜŞRİK denir. O dönemde Mekke’de putperestlik yaygındı. Mekkeliler tahtadan, taştan yaptıkları farklı büyüklükteki putlarla Kabe’nin içini ve dışını doldurdular. Bu putlara tapınıp dua ederler, onlar adına kurban kesip şenlikler düzenlerlerdi. Mekkeli müşrikler Ölümden sonra dirilmeye, cennet ve cehenneme inanmazlardı.

Dosyanın indirme bağlantısı

                                                                  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu