NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Abdullah Çavuş Kimdir, Abdullah Çavuş Ne Demek, Abdullah Çavuş Hakkında Bilgi

Abdullah Çavuş : Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre adlı piyesinin kahramanı Aydın vilayetinin köylerinden yaşayan bir kişidir 1853 yılında Osmanlı Rus savaşlarında Silistre kuşatması sırasında ruhsatlarını yararak tek başına ruh cephaneliğinin Ateş vermesi ateşe vermesi ile meşhur olan kişidir.
Namık Kemal bunu bu sebepten dolayı ünlü piyesinin kahramanı yapmıştır 1912 yılında hükümet tarafından Kendisine maaş bağlanan Abdullah Çavuş fotoğrafı askeri müzeye konmuştur hayat hikayesi ve kahramanlığı film olarak çekilmiştir.

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu