Genel

Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Örnek Dilekçe Talebidir

Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Örnek Dilekçe      

ADLİ SİCİL İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

                                                                                     …………………………

 TALEPTE BULUNAN:………….(……………….. oğlu,1956 d.                                 TC No:………………….

                                ………mah………….. Bulv…………..Apt. A Blk.

                                ……………..

 

KONU                 : Adli sicil kaydımın silinmesi talebidir.

 

AÇIKLAMALAR        :

     ……… 7.Asliye Ceza Mahkemesi’nin …….. E.-…….. K. Sayılı ilamı ile 29.05.2006 tarihinde kesin olarak toplam 1.000.TL Adli Para Cezası ile cezalandırıldım.Bu cezamı  03.08.2006 ve 8.12.2006 tarihlerinde ödeyerek cezamı infaz ettim.

              Cezamı infaz etmiş olmama ve bu infazın üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmiş olmasına rağmen, verilen ceza sabıka kaydımda halen görünmektedir.Sabıkalı bir vatandaş durumunda bulunmakla mağduriyet yaşamaktayım.Sayın Müdürlüğünüz’den  sabıka kaydımın silinmesini talep ediyorum.

 

SONUÇ  : Yukarıda izah ettiğim üzere , yasal şartları oluştuğu için adli sicil kaydımın silinmesini saygı ile arz ve talep ederim.

 

                                                                           ………kişi adı………….

 

EK: 1-Sabıka kaydı

       2-2 adet ödeme makbuzu

Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Örnek Dilekçe,Kıdem Tazminatına Uygulanan Fazla Faizin İptaliVasi Tayini İçin Verilecek Örnek Dilekçe

Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Örnek Dilekçe

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420