NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Agonizm Ne Demek , Agonizm Nedir , Agonizm Anlamı ve Açıklaması

  Agonizm Ne Demek , Agonizm Nedir

AGONİZM
Agonizm, Agnostik davranış olarak da

adlandırılmaktadır. Hayvanların hayatta

kalabilmeyi ve soyunu sürdürmeye

yönelik yapmış oldukları saldırganlık ,

savunma ve kaçınma gibi tüm davranışları

içine alan bir terimdir. Bu terim

yaklaşmanın ve kaçırmanın davranışsal

temelleri ile uyaranlarının çoğu zaman

aynı, buna karşılık hayvanın gösterdiği

gerçek davranışın başka etkenleri özellikle de uyaranla arasındaki uzaklığa bağlı olduğunu kabul eden biyologlarca kullanılan bir terimdir.

Etolojistlere göre; agnostik davranışın en belirgin ve temel özelliği belki de birincil işlevi her hayvana kendi türünün coğrafi dağılımını düzenleme olana vermesidir. Ayrıca hayvanların besin kaynaklarına ve eşleri ulaşmasını da sağlayabilen bir davranış türüdür.

Agonizm Ne Demek , Agonizm Nedir

Agonizm Ne Demek , Agonizm Nedir

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420