Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi


Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

AİLE MAHKEMESİ HÂKİMLİĞİ’NE

                              ………………

 

 DAVACI                             : Mualla Can (TC NO:…………)

VEKİLİ                                    : Av. ………….. ASLAN

 DAVALI                     : Süleyman Tokat

KONU                         : Mal paylaşımı ve altınların iadesi

DAVA DEĞERİ         :

 

A Ç I K L A M A L A R

Müvekkilem 09.08.2008 tarihinde görevli olarak gittiği Bolu’da davacı ile tanışmış ve taraflar kısa bir süre sonra anlaşarak evlenmeye karar vermişlerdir. 15.11.2008 tarihinde nişanlanan taraflar, 17.11.2008 tarihinde davacının yoğun ısrarları ile tayin işlemlerinin yapılması amacıyla resmi nikâhla evlenmişlerdir. Tayin işlemlerinde müvekkilemin norm kadro uygulaması nedeniyle defalarca olumsuz cevap verilmesi üzerine davacı Adana iline tayinini yaptırarak Adana’ya gelmiş ve akabinde Düğün merasimi 23.05.2009 tarihinde yapılmıştır.

2- Düğün merasiminin öncesinde ve evlilikleri süresince davacının tutum ve davranışları eşler arasında tartışmalara ve uyuşmazlıklara neden olmuştur.Birliktelik süresince müvekkilem davalı tarafından hakaretlere ve tehditlere maruz kalmış; aile, arkadaş ve iş ortamında sürekli küçük düşürülmüş ve rencide edilmiştir.Bu sebeple de taraflar şuanda fiilen ayrı olup taraflar arasında Boşanma davası da Adana 2.Aile Mahkemesi’nin 2009/   E. Sayılı dosyasında derdesttir.

3-  müvekkilem görevlendirilmiş olduğu Çalıştay’a katılmak üzere Ankara’ya gitmiş ve15.10.2009 tarihinde Ankara’dan döndüğünde eşinin giderken, çıkan tartışmadan sonra  evden ayrılmış olduğunu öğrenmiştir. Davalı eş giderken müvekkileme ait ,müvekkilimin evde bulunan altınlarını da alarak evden gitmiştir.

Müvekkileme düğünde ve düğün sonrası iş arkadaşlarının taktığı müvekkilime ait takı altınlar şunlardır:

1-55 adet çeyrek altın

2-1 adet tüm altın

3-22 ayar 1 adet takı seti

4-2 adet 22 ayar adana burma bilezik

5-3 adet 22 ayar Adapazarı burma bilezik

6-1 adet 22 ayar kaburga bilezik

7-4 adet 22 ayar bilezik

8-1 adet 18 ayar kolye

9-1 adet 18 ayar küpe

Olup bu takıların aynen iadesini veya bedelinin iadesini talep ediyoruz.

                        4-Müvekkilemle davalının evlilik birliği içerisinde edinmiş olduğu 2009 model …………. plakalı Renault Megane marka bir otomobil olup bu otomobile müvekkilimin koymuş olduğu………… TL katkı payının da iade edilmesini isitiyoruz.Nitekim bu otomobil alınırken ……..TL parada müvekkilin katkısı olup , araba için çekilen kredi borcunun da 4 taksit tutarı olan ……. TL’yi müvekkilim ödemiştir.

                        5-Yine evlilik birliği içerisinde edinilmiş  olan ve tapuda davalı adına kayıtlı olan İstanbul Halkalı Toki konutlarında bulunan ,İstanbul –Küçükçekmece İlçesi,2.Bölge Tapu Sicil Müdürlüğü,Halkalı Mah…….. Ada,1 Parsel,B-…….. Blk 9. Kat,……. nolu bağımsız bölümde kayıtlı olan 90 m 2 ‘lik evden de müvekkilimin yasal hakkı olan ½ hissesinin veya bedelinin müvekkilime ödenmesine karar verilmesini istiyoruz.

 

                    6- Dava sonucunda , davalının mal kaçırması ihtimaline karşılık telafisi güç ve imkansız zararların ortaya çıkmaması amacıyla davalı adına kayıtlı olan İstanbul – Küçükçekmece – 2. Bölge Tapu Sicil Müdürlüğü – Halkalı Mahallesi …….. ada 1 parsel B-……. Blok 9. normal kat ……… nolu bağımsız bölümdeki taşınmazın tapu kaydı üzerine ve …………. plaka sayılı aracın trafik kaydı üzerine “SATIŞA ENGEL İHTİYATİ HACİZ ZIMNINDA İHTİYATİ TEDBİR” konulmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

 

DELİLLER                    : Nüfus kayıtları, tanık beyanları, düğün Video kayıtları, fotoğraflar ve her türlü yasal  deliller.

 

İSTEM SONUCU       : Yukarıda açıkladığımız ve re’sen göz önüne alınacak nedenler doğrultusunda, fazlaya dair talep ve dava haklarımız saklı kalmak kaydı ile davamızın kabulü ile müvekkilimin davalı tarafından götürülen  yukarıda dökümü yapılan altınlarının  aynen iadesi veya tesbit edilecek değerlerinin bedelinin müvekkileme ödenmesine, evlilik birliği içerisinde edinilmiş olan …………… plakalı Renault Megane arabaya müvekkilimin koymuş olduğu…….TL  katkı payının ve İstanbul Halkalı’daki bilgileri verilen eve ait ½ hisse veya 1/2  hisse bedelinin müvekkilime ödenmesine, davalının mal kaçırması ihtimaline karşılık telafisi güç ve imkansız zararların ortaya çıkmaması amacıyla davalı adına kayıtlı olan İstanbul – Küçükçekmece – 2. Bölge Tapu Sicil Müdürlüğü – Halkalı Mahallesi ……..ada 1 parsel B-……. Blok 9. normal kat …… nolu bağımsız bölümdeki taşınmazın tapu kaydı üzerine ve ………….. plaka sayılı aracın trafik kaydı üzerine “SATIŞA ENGEL İHTİYATİ HACİZ ZIMNINDA İHTİYATİ TEDBİR” konulmasına karar verilmesine,

Yargılama giderleri ile vekâlet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla vekâleten talep ederim.

             Davacı Vekili

                                                           Av. ………… ASLAN

 Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

Eki       : Vekâletname                              

Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

Dilekçeyi buradan indiriniz      

Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi,Temyiz SüreTtutum Dilekçe Örneği,Ortaklığın Giderilmesine Cevap Konusunda Dava Dilekçe Örneği  

 Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi

 Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi
Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi
               Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi
admin hakkında 28022 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın