Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi


 Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi         

   AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                     ADANA

DAVACI             : ………..  TC No:  . …………..

                                                                                  Çukurova/ Adana

DAVALI             …………. TC No: ………………………

………… Mah………. Sk.N:7 ……………adana

DAVA                 : Boşanma

 

                                      A  Ç  I  K  L  A  M  A  L  A  R

 

                   Davalı eşim …………….. ile 19.09.1997 tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden 2007 doğumlu …….. ve 2011 doğumlu ………… isminde reşit olmayan  2 tane çocuğumuz bulunmaktadır.

                   Davalı eşimle önceleri fazla bir sorun olmamasına rağmen özellikle ikici kızımızın doğumundan sonra  yoğunlaşan sorunlar ve anlaşmazlıklar başladı. Defalarca kavga edip sırf çocuklar için barıştığımız zamanlar da çok oldu. Davalı eşimle fikren ve ruhen aramızda bir uyumsuzluk bulunmakta olup, bu uyumsuzluk zamanla aramızdaki sevgi ve saygıyı da bitirmiştir.

                  Davalı eşimle aramızdaki sorunlar büyüdüğü için ve artık birbirimize tahammülümüz kalmadığı için tartışmadan yada kavga etmeden zaman geçiremez olduk.

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi

                   Davalı eşimle aramızda sevgi, saygı  kalmadığı gibi artık ortak bir hayat sürdürmemiz de mümkün değildir.Evliliğimiz temelden sarsılmıştır. Artık   evlilik birliği kurmak mümkün olmadığı için kesin olarak davalı eşimden  ayrılmak zorunluluğu doğmuştur.

                   İki tane reşit olmayan , yaşları küçük , anne bakımı ve ilgisine yoğun ihtiyaç duyan iki kızımızın velayetinin, boşanma kararıyla tarafıma verilmesini talep ediyorum.

 

HUKUKİ SEBEPLER  : MK VE İlgili mevzuat

DELİLLER                 : Nüfus kayıtları, tanık, her türlü yasal delil.

SONUÇ                        :Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerden açmış olduğum boşanma davasının kabulü ile davalı eşimle boşanmamıza, müşterek çocuklarımız …………ve …………..velayetinin tarafıma verilmesine karar verilmesini,  dava masraflarının davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim.  21/01/2016

 

                                                                                       Davacı

                                                                                 ………………..          Ek: Kimlik Fotokopisi

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi,Mal Paylaşımı ve Altınların İadesi İçin Örnek Dava Dilekçesi,Temyiz SüreTtutum Dilekçe Örneği,Ortaklığın Giderilmesine Cevap Konusunda Dava Dilekçe Örneği

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi

admin hakkında 27914 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın