Felsefe 11.Sınıf 1.Yarıyıl/Dönem 2.Yazılı Sınavı Soruları Yeni Çalışma


İSMAİL SAFA ÖZLER ANADOLU LİSESİ 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 11. SINIF FELSEFE DERSİ 1. DÖNEM 2. YAZILI SORULARIDIR.
 ➡  x1-‘’Hayatta işlediğimiz hataların çoğu hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelmektedir.’’ İfadesi bilgi felsefesinde hangi sistemi eleştirip, hangisini kabul ettiğini yazarak; bu sistemleri kısaca açıklayınız.
 ➡  x2-‘’Bana kim olduğunu değil, kim olmak istediğini söyle. Aksi takdirde kim kim olduğunu biliyor ki’’ ifadesini açıklayarak, felsefenin hangi özelliği ya da özelliklerini örneklediğini yazınız.
 ➡  x3-‘’Şüphe ezber bilgisinin ötesini aramayı zorunlu kılar.’’ İfadesini Descartes’in bilgiye bakışına göre açıklayınız.
 ➡  x4-‘’Gerçek sadece deneyimde vardır hem de sadece herkesin kendi deneyiminde’’ ifadesi bilgi felsefesinde hangi sisteme örnek olduğunu ve bu sistemin temsilcilerini yazınız.
 ➡  x5-‘’Tek bir şey olabilmek tek şeye varabilmek için çok yerde çok şey olabilmek bu bendeki sağduyudur’’ ifadesini Kant felsefesini düşünerek açıklayınız.
Yazılının tamamını indirmek için buraya tıklayınız
www.guzelbil.com

 

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.