NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Arı Sütü Nedir, Arı Sütü Ne Demektir, Arı Sütü Nasıl Oluşur,Arı Sütü Hakkında Bilgi

   Arı Sütü

Arı sütü arı larvalarının beslendiği beyaz renkte koyu kıvamlı besleyici bir maddedir işçi arıların kafalarındaki bezlerden salgılanır.
İşçi ve erkek arıların larvaları sadece ilk üç gün ana arı yani arı bilgisi bütün Larva dönemi boyunca arı sütü ile beslenir bileşiminde su Proteinler karbonhidratlar çok az miktarda çeşitli mineral tuzları ve vitaminler bulunur.
Yağ ve karbonhidrat metabolizmasını yardımcı bir vitamin olan Pantotenik asit açısından oldukça zengin olan arı sütünde aminoasit metabolizmasında önemli rol oynayan B6 vitamini de bulunmaktadır.  arı sütü

İnsanlara ancak çok yüksek dozlarda yararlı olması ve içeriğindeki besleyici maddelerin başka kaynaklardan da sağlanabilmesi nedeniyle değerli Bir maddeyi sayılmaz yüz kremi ve cilt nemlendirici gibi kozmetiklerde kullanılmış ancak gençleştirici özelliği olduğu yolundaki savlar doğrulanmamıştır.

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu