NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Arkhon Nedir,Arkhon Anlamı,Arkhon Kime Denir

Arkhon Nedir,Arkhon Anlamı,Arkhon Kime Denir

Arkhon: Eski Yunan’da çoğu Kent devletlerinde baş yönetici ya da yüksek görevlilere verilen isimdir. Makam olarak kralların yerini aristokratların aldığı Arkaik dönemde önem kazanmıştır.
Atina’da her yıl Arkhonluk için seçim yapılmasına İsa’dan önce 682 yılında başlanmıştır. Yedinci yüzyılın ortalarında yürütme gücü bir zamanlar kralın tek başına yerine getirdiği askeri yargısal ve dinsel işlevleri aralarında dönüştüren 9 arkonun eline geçmiştir.

Arkhon Nedir,Arkhon Anlamı,Arkhon Kime Denir

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420