NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Armadillo Nedir,Armadillo Nerede Yaşar,Armadillo Hakkında Kısa Bilgi

Armadillo Nedir,Armadillo Nerede Yaşar,Armadillo Hakkında Kısa Bilgi

Armadillo Nedir,Armadillo Nerede Yaşar,Armadillo Hakkında Kısa BilgiArmadillo: Armadillo Edentata (dişsizler) takımının dasyppodidae familyasını oluşturan birçok memeli türünün ortak adıdır. 
tembel hayvan ve karınca yiyen ve akraba olan armadillolar tropik ve as tropik bölgelerde Özellikle de Güney Amerika’da bulunmaktadırlar armadillolar Çoğu türler açık alanlarda bazıları ormanlarda Yaşar. Dasyppodidae familyası 9 cinsi ve 20 türü içerir 3,6 ve 9 Kemerli armadillolar zırhlarındaki hareketli kemerlerin yani kuşakların sayısına göre adlandırılmıştır. 9 Kemerli armadillolardan yaşama alanı ABD’nin içlerine kadar uzanan tek armadillo dur piçi (pichi)Arjantin Patagonyasında yaygın olarak bulunan küçük bir türüdür.
Sağlam yapılı kısa bacaklı hayvanlar olan armadillolar en güçlü pençeleri kıvrık tırnakları ve pembe ile kahverengi arasında değişen koruyucu bir zırhları mevcuttur. Gövdeyi enine saran oyna kemerlerle ayrılmış kalkana benzer sert levhalardan oluşan bu zır baş ve çoğu zaman kuyrukla birlikte gövdenin büyük bir bölümünü kaplar. Kürkleri ya 9 Kemerli armadillolar da olduğu gibi dağınık tüylerden ya da Turuncatus’ta olduğunu gibi gövdenin yan ve alt bölgelerini kaplayan oldukça sık yumuşak beyaz tüylerden meydana gelir.
Yaklaşık 16 santimetre uzunluğundaki turuncatustan bir buçuk metre uzunluğundaki dev armadilloya kadar değişik büyüklükte türlere rastlanmaktadır.

Armadillo Nedir,Armadillo Nerede Yaşar,Armadillo Hakkında Kısa Bilgi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420