NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Armalı Anısal Pano Nedir,Armalı Anısal Pano Kim İçin Yapılır,Armalı Anısal Pano Açıklaması

Armalı Anısal Pano Nedir,Armalı Anısal Pano Kim İçin Yapılır,Armalı Anısal Pano Açıklaması

Armalı Anısal Pano: Armalı Anısal Pano ölmüş bir kişiyi anmak amacıyla yapılan ve ölenin soyluluk ünvanları gösteren armalar ile bezenmiş panoya da Vefa biçimindeki sanat yapıtına verilen isimdir.
soyluluk armalarının en etkili biçimde kullanıldığı alanı oluşturan anısal panolar genellikle Vitray pencereler tasvirler anısal pirinç kabartmalar Ya Da kilise duvarları ve mezarlarda bulunan panolar biçiminde görülmektedir.
Armalı anıtsal panoların iki türü özellikle dikkat çeker Bunlardan birincisi Avrupa Kıtası’nda çok yaygın olan taş levhalar Iğdır genellikle ölen kişinin Kalkan miğfer sorguç zırh ve bileklik gibi Savaş giysileri ve silahları ile bezeli olan levhanın üstünde bazen Gotik üslup da yapılmış yapraklı bir süs de bulunabilir pano yazısı taşın kenarlarını çevrilebilecek gibi silahların üstünde ya da altında da yer alabilir. 2. tür Armalı Anısal Pano ise özellikle İngiltere’de çok görülen armalı cenaze kalkanlarıdır. Baklava biçimli bir siyah çerçeve içinde üzerinde ölenin armalarının boyalı olduğu ahşap ya da kanaviçe bir kano dan oluşan armalı cenaze kalkanları önce ölenin evinin kapısına asılır. Daha sonra da gömüldüğü kiliseye götürülürdü. Britanya Adaları dışında sadece Hollanda’da görülen bu tür anısal panolar özellikle 17 yüzyılda gelişti ve 19 yüzyıl başında sonra giderek daha az kullanılmaya başlandı.

Armalı Anısal Pano Nedir,Armalı Anısal Pano Kim İçin Yapılır,Armalı Anısal Pano Açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420