NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Armonika nedir,Armonika ne demektir,Armonika hakkında bilgi

Armonika nedir,Armonika ne demektir,Armonika hakkında bilgi

Armonika nedir,Armonika ne demektir,Armonika hakkında bilgiArmonika: Ağız mızıkası olarak da bilinmektedir iki türü vardır Biri sürtünmeyle sesveren cam armonisi Diğeri ise 1821 yılında Berlin’de Frederich Buschmann tarafından yapılan muandoline adlı serbest Kamışlı üflemeli 2 çalgıda biridir.
Metal muhafazalı küçük bir ağaç yatak içindeki olukları yerleştirilmiş serbest metal kamışlardan oluşur ve birbirine paralel iki sıra hava kanallarından üflenerek çalınır diyatonik yani 7 sesli dizinin notaları üflenerek ve soluk içeri çekilerek elde edilir kamışlar ileri geri geçen hava akımıyla ses çıkaracak biçimde yerleştirilmiştir.
Gereksinim duyulmaya kanallar dille kapatılır kromatik Yani 12 notalı dizi modellerinde ise parmakla çalışan bir piston yardımıyla yarım ton arayla akort edilmiş iki kamış dizisinde biri seçilir ses genişliği 2 ile 4 oktav arasında olan Armoni kanın bas modelleri de mevcuttur.

Armonika nedir,Armonika ne demektir,Armonika hakkında bilgi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420