NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Aytaç Arman Kimdir,Aytaç Arman Hayatı,Aytaç Arman’ın Sanat Yaşamı Hakkında Bilgi

Aytaç Arman Kimdir,Aytaç Arman Hayatı,Aytaç Arman’ın Sanat Yaşamı Hakkında Bilgi

Aytaç Arman Kimdir,Aytaç Arman Hayatı,Aytaç Arman'ın Sanat Yaşamı Hakkında BilgiAytaç Arman asıl adı Veysel incedir 22 Haziran 1949 yılında Adana’nın Karataş ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sinema oyuncusudur. 1970’lerin ortalarında başlayan nitelikli filmlerde oynamış dönemin başarılı oyuncuları arasında yer bulmuştur kendisine.
Adana erkek sanat Enstitüsü bitirmiştir 1968 yılında girdiği İstanbul Yıldız Teknik okulunu elektrik bölümünden 3 yıl sonra ayrıldı. 1969’da bir haftalık derginin artist yarışmasında 2. oldu. Ertesi yıl ses dergisinin düzenlemiş olduğu yarışmada yine ikinciliği elde etti. 1971’de Yılmaz Güney’in Baba filmi ile sinemaya adımını atarak adını duyurdu.
1974 yılına kadar çoğu salon filmi olan çok sayıda yapıda kontrollerinde gözüktü. Süreyya Duru’nun bedrana filmi ile nitelikli filmlerle ilginç karakterler çizmeye başladı.
Bu filmi kara çarşaflı gelin “Güneşli Bataklık”,” Fırat’ın cinleri” izlemiştir. 1980’de oynadığı “Düşman” filmi ile 1981’de sinema yazarları tarafından en iyi erkek oyuncu seçildi. 1982’de “Sönmüş Ocak” adlı televizyon filminde oynadı 1984’te de “parmak damgası” adlı televizyon dizisinde ilgi çeken bir oyun çıkardı.
1986’da Atıf Yılmaz’ın “Adı Vasfiye” adlı filmi ile sinemaya dönerek başarı kazandı. Aynı gel Süreyya Duru’nun “Fatmagül’ün Suçu Ne” adlı filmde oynadı gece yolculuğu filmindeki rolüyle 1988 yılında Antalya Altın Portakal Film şenliği’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Aytaç Arman Kimdir,Aytaç Arman Hayatı,Aytaç Arman’ın Sanat Yaşamı Hakkında Bilgi

 

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420