Genel

Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Yıkama Yapmıyor Çözümü

Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Yıkama Yapmıyor Çözümü

Merhaba sevgili arkadaşlar bugün sizlere bulaşık makinalarında karşılaştığınız problemlerden biri olan su aldığı halde yıkamaya geçememiş problemini ele alıp sizlere çözüm sunmaya çalışacağız.
Sorun 1: ilk problem makinesi su aldığı halde yıkamıyorsa suyu ısıtmıyor olabilir, yani rezidansı arızalı olabilir, bunun için rezidansınıza göz atmanız, elektriğin gelip gelmediğini, rezidansın çalışıp çalışmadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz. Çünkü su ısıtmayan bir Makina çalışmaz ya da yıkamaya geçmez.

Sorun 2: Ana yıkama motorunun sıkışması problemi Peki bu neden kaynaklanır? Eğer makinenızı çok sık kullanmıyorsanız makinenızın içinde bulunan su keçesi zamanla kurur ve makinenin su almasına rağmen öylece beklediğini çalışmadığını görürsünüz makine bir süre sonra suyu tahliye eder ve yıkama işlemine son verir.

Bu problem evde kolaylıkla çözülebilecek bir problemdir yani tamirhaneye gitmesine gerek yok tamircinin evde çözebileceği bir sorundur Bunu asla unutmayınız.

Sorun 3: Kondanstör : Bulaşık makinenizi uzun yıllardır kullanıyorsanız, ana motorun çalışmasına Yani ilk hareketini geçmesine yardımcı olan kondansatör adlı parça özelliğini yitirmiş olabilir. İşlevini yerine getirmiyordur bu yüzden ana yıkama motorunun harekete harekete geçmesine yardımcı olmaz ve makinenız çalışmaz. Kondanstör kurumuş ya da özelliğini kaybetmiş ise Makine çalışmaya çalışır ancak bir inleme sesi gibi bir ses meydana getirir Ancak bir türlü harekete geçemez ve çalışamaz unutmayınız kondansatör değişimi çok büyük bir masrafa yol açabilecek bir tamir değildir.

Soru 4: Bulaşık makinenızın ana motorunun yanması işte başımıza gelebilecek en masraflı ve en kötü problemlerden biridir Peki bana Neyden kaynaklanır makine bu tür durumlarda su alır Ama hiçbir şey yapmadan öylece beklerim bunun başlıca iki nedeni vardır Birincisi su kaçağının meydana gelmesi motora su gitmesi keçeleri aşındırarak motor sargısının yani Su gideri sargısının yanmasına neden olmasın bir diğeri de peş peşe makineyi çalıştırmanız ve dinlendirmemenizdir. Diğer bir nedeni ise voltajları sürekli yükselip düşmesidir.
Bunun için makinenızı peş peşe doldurup yıkamayınız. Arasına en az birer saatlik bir zaman dilimi koyunuz. Motor değişimi diğerlerine oranla daha masraflıdır. Yanan motor bulaşık makinenizin kartını, yani beynini de yakabilir ,Motor yanmış ise makinenızın başka alanlarında başka aksamlarında yanmalar arızalar ve tahribatlar meydana gelir. Umarım başınıza böyle bir şey gelmemiştir Şimdilik sizlere Geçmiş olsun ve kolaylıklar diliyoruz.

Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Yıkama Yapmıyor Çözümü

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420