NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Dürbün Nedir,Dürbün Ne Demektir,Dürbünün Anlam ve Açıklaması

Dürbün Nedir,Dürbün Ne Demektir,Dürbünün Anlam ve Açıklaması

Dürbün: Farsçadan gelen Dür-bin kelimesi (uzağı gören) anlamına gelmektedir. Uzaktaki cisimlerin görüntülerini yaklaştırarak onları seçik ve büyük olarak görmeye yarayan, objektif ve oküler adlı iki mercekten oluşan aygıt. Bir boru içine uygun biçimde yerleştirilmiş birkaç mercekten meydana gelen ve göz önüne getirildiğinde uzakta olan bir cismi az çok büyüten optik bir araçtır.

Dürbün Nedir,Dürbün Ne Demektir,Dürbünün Anlam ve Açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420