Liselerde Öğrencilere Dönem Sonu Kurtarma Sınavı ve Not Yükseltme Sınavı Getirildi


LİSE ÖĞRENCİLERİNİ İLGİLENDİREN GÜZEL BİR HABER

13.09.2014 tarihli  genelgede dönemlik yapılan yazılılarda önemli değişiklikler yapıldı.

Daha önceleri Edebiyat . Dil Anlatım ,Matematik gibi haftalık ders saati 3 ve daha fazla olan derslerde 3 yazılı yapılma gerekliliği varken yeni yönetmelikte bu durum zorunluluktan çıkarılıp , ders zümre öğretmenlerinin isteğine bırakılmaktadır.

Zümre öğretmenleri isterlerse 2 yazılı  isterlerse 3 yazılı yapabilecekler.

Bunun dışında başka değişiklik ise herhangi bir derste dönem sonunda zayıf not alan öğrenci 3. yazılıya girmek zorundadır. Dersi zayıf olmayan öğrenci ise notunu yükseltmek için isterse aynı yazılıya girebilecek.

Bu yazılılar hem 1.dönemin  hem de 2. dönemin sonunda yapılacak.

Yani bu durumda öğretmenin yükü azalmamış artmış olacak, bir derste bir öğrenci zayıf not alsa dahi öğretmen 3. yazılıyı yapmak zorundadır.

Başka bir değişiklik ise: Proje ve performans görevlerini zamanında  getirmeyen ya da geç getiren öğrencileri , ders öğretmeni isterse performans görevi yerine yazılı yapabilecek, aksi durumda öğrencinin performans ve proje görevine sıfır (0) verebilecektir.

admin hakkında 28022 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.