Son Dakika Haber

Faizler Yeniden Yükselebilir Mi

Faizler, döviz yüselişe geçince yeniden yükselebilir

Faizler Yeniden Yükselebilir Mi

Merkez Bankasının son toplntısında yapmış olduğu 4.75 baz puanlık faiz artışı döviz üzerinde sadece 2 gün etkili oldu. İkinci günden sonra yükselişe geçen döviz yeniden eski seviyesine yaklaşınca, merkez bankasının yeniden faiz yolu ile müdahalesi düşünülmeye başlandı.

Dövizdeki yukarıya doğru hızlı hareketlenmeyi durdurmak için çareler düşünen hükümet çareyi yeniden faiz arttırmakta bulacak gibi duruyor.

Peki ikinci bir faiz yükselişinin miktarı ne olacak? Bu durumda faizlerin dövizi frenleyebilmesi için , faizin dövizden daha cazip hale gelmesi gerekir. Yani faizlerin yüzde 20’nin altında olmaması gerekir. Peki bu mümkün mü?

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğanın faiz karşıtlığı biliniyor. Buna rağmen Merkez Bankası yeni bir faiz arttırımına gidebilecek mi?

Bu sorunun cevabını sanırım dolar yeniden 8 tl’yi geçince , Euro ise yeniden 10 tl’yi geçince alacağımızı düşünüyorum.

Faizler Yeniden Yükselebilir Mi

 

 

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu