KİM MİLYONER OLMAK İSTER SORULARI

Hangisi jeoloji coğrafya astronomi gibi bilimlerde dünyayı oluşturan katmanlar isimlendirmek de kullanılan bir ifade değildir ? 20 Nisan 2016’da Kim Milyoner olmak ister yarışması

20 Nisan 2016‘da Kim Milyoner olmak ister yarışmasında sorulan “.   Hangisi jeoloji coğrafya astronomi gibi bilimlerde dünyayı oluşturan katmanlar isimlendirmek de kullanılan bir ifade değildir ?” Sorusunun cevabını sizin için yazdık. Cevap Aşağıdadır.

miyoner

 

 

 

 

Sorulan Sorunun cevabını bilen ziyaretçilerimizden , Cevabı yorumlar kısmına yazrak katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

Soru ve Cevap:  Hangisi jeoloji coğrafya astronomi gibi bilimlerde dünyayı oluşturan katmanlar isimlendirmek de kullanılan bir ifade değildir ?

A) Ateş küre

B) Su küre

C)hava küre

D) Toprak küre

 

Cevap: Toprak küre

 

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu