NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Haspam ne demektir,Haspam kime denir,Haspam hakkında bilgi

Haspam ne demektir,Haspam kime denir,Haspam hakkında bilgi
Haspam ne demek?
Haspam ne demektir,Haspam kime denir,Haspam hakkında bilgiHaspam kavramı halk arasında daha çok olumsuz bir sıfat olarak kullanılır. Haspam toplumda bir kadın kendisine yaşışmayan bir davranışta bulunu yada kendisine yaşışmayan bir nitelik,özellik edinir ise onlar hakkında söylenen sözdür. Ancak bu sözü söyleyen kişinin o kadına bir beğeni beslediği de gözden kaçırılmamalıdır.
Haspa, yakıştırılamayan nitelikler taşıyan kadın ya da kızlar hakkında sarfedilen bir sözdür. Halk arasında iyelik(sahiplik) eki alarak “haspam” şeklinde kullanılır. Kızlara yada bayanlara takılmak amacıyla şaka ya da alay yollu söylenen söz olarak tanımlanmaktadır.
Örnek kullanımı

-Haspam orada rahat durmamış. (R. H. Karay)

Sezen Aksu “Banane- Beni al onu alma” şarkısından örnek;

-Bak atının terkisine de atmış, gözleri şasi gelini
-Mor kaftanlara sarmış, haspam odun gibi belini

Haspam kavramı hakkında bilgisi olan ziyaretçilerin , bilgilerini yorum kısmında bizlerle paylaşmalarını rica ederiz. Çünkü bu kavram hakkında yeterli bilgi bulunamamaktadır.

Haspam ne demektir,Haspam kime denir,Haspam hakkında bilgi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420