1.Sınıf için kısa çocuk hikayesi Boynuna zil takılan Köpek

Boynuna zil takılan Köpek

Ne yapacağı belli olmayan bir köpek varmış. Durup dururken bizim köpek gidip birilerini ısırılmış ya da sokakta oynayan çocukların arasına dolar ve onları çok fena korkuturmuş.
zil takılan köpek hikayesiYaramaz köpeğin sahibi de bu durumundan hiç hoşnut değil ,çok ama çok üzülüyormuş. Köpeğin sahibi bir süre düşürmüş acaba ben bu köpeği nasıl durdurabilirim diye. Köpeğin sahibi sonunda köpeğin boynuna bir zil takmakta bulmuş çareyi. Böylece Herkes artık onun uzaktan geldiğini anlayabilecekmiş ve ona göre önlemini olabilirmiş.

Köpeğin sahibi bir gün gidip bir tane İzin almış ve çok zorlanmış ancak sonunda köpeğin boynuna takmayı başarmış. Ancak zamanla bu durum bizim yaramaz Köpeğin çok hoşuna gitmeye başlamış Ve bunun iyi bir şey olduğunu sanıyormuş. Yaramaz köpek bunun üzerine başlamış oynamaya ve eğlenmeye. Boynundaki zili sallayıp sallayıp ortalıkta durmadan geziyormuş.

Mahallenin yaşlı köpeklerinden biri , bizim zilli köpeğin övüne övüne gezdiğini görünce, ” zili sana güzelliğin için taktıklarını mı sanıyorsun sen söyle bana bakalım? Kötülüğünü ,  uzakta yaklaştığını herkes anlayabilirsin diye taktılar!” demiş. Bunun üzerine yaramaz köpek oturup düşünmüş ve artık yaramazlık yapmamaya karar vermiş.

About admin 22203 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply