Ev güvercinleri ile Yaban Güvercinleri-Kısa Çocuk Hikayeleri

Ev güvercinleri ile Yaban Güvercinleri

Kuş bakmayı çok seven bir adam varmış.  Bu adam pazara gidip kendiniz birkaç tane ev güvercini almış bir gün.
Bu adam güvercinlere bakmaktan Çok hoşlanıyormuş Ancak daha fazla güvercine verecek parası da yokmuş.
yeni güvercin almak için parası olmayan adam daha fazla güvercin sahibi olmak istiyormuş Bu yüzden daha çok güvercin almak için düşünmeye dalmış düşünmüş düşünmüş ve sonunda yeni güvercinler yakalayabileceği de karar vermiş.
Evinin balkonuna bir kuş tuzağı Grup ev güvercinlerini de oraya koyu vermiş.
Adam kendi kendine “nasılsa yakınlarından geçen tanıdıkları onların yanına geleceklerdir ben de onları yakalamış olacağım.” diye planlıyormuş.

Çok zaman geçmeden Kuşçu’nun Aklından geçenler bir bir gerçekleşmeye başlamış. Önce yapan güvercinleri Orada duran tanıdıkları için balkona uçmuşlar ve sonra da kuş tuzağına yakalanmışlar.

Kuşçu da onları yakalayıp ev güvercinlerinin yanına, kafese koymuş.

Düştüğü duruma üzülen Yaban güvercinlerinden biri durumu bilen ev güvercinlerine seslenmiş.
“Hey! arkadaş madem bu adamın bizi yakalamak istediğini biliyordunuz O zaman neden buraya yaklaşmanıza izin verdiniz söyleyin bakalım bize.” demiş.

Ev güvercinlerinden bir tanesi ise şöyle cevaplamış yaban güvercinini:

“Güvercin arkadaş ne yapalım siz özgürce uçun, gezin , eğlenin diye biz, bize sahip olan adamı mı güce indirelim.” diye cevaplamış.

Ev güvercinleri ile Yaban Güvercinleri

Ev güvercinleri ile Yaban Güvercinleri

About admin 22203 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply