Minik Fare Ailesinin Kediden Kurtulma Toplantısı 1 ve 2. Sınıf Kısa Hikayeler

minik fare ailesinin toplantısı

Minik farelerin toplantısı

minik fare ailesinin toplantısıOlmayan bir ülkenin olmayan bir şehrinde günün birinde büyük mü büyük yemyeşil bir park ortaya çıktı vermiş insanlar Burada her gün piknik yapar ,koşar ,eğlenir , gülüşürlermiş.

Bu güzel Yeşil Park sayesinde bütün kuşlar ,böcekler , Sincaplar hem kolayca yemek bulur hem de şehrin kötü gürültüsünden uzakta huzur içinde bir arada yaşarlarmış.

Bu parkta bir tane de minik fare Ailesi yaşarmış. Bu küçük aile insanların piknik sonrasında piknik yerlerinde bırakmış oldukları yemek artıklarını toplar bir güzel karınlarını doyururlarmış.
Gel zaman git zaman günün birinde bu parka bir kedi dadanmış.
Bu kedi insanları görünce gözlerini kocaman açar tatlı tatlı mırlayarak onlara kendini sevdirir, çocukların verdiği yemekleri afiyetle yermiş.

İnsanlar ortada olmadığı zamanlarda ise tamamen kedi değişirmiş.
Birdenbire o tatlı kedi ,kocaman bir canavara dönüşüyor ve Minik Fare ailesinin peşine düşer onları yakalamaya çalışıyormuş.
Bu yüzden Minik Fare ailesi ona azman adını vermişler.

Minik Fare ailesinin üyeleri bu kediden O kadar bezmiş ki sadece yemek bulmak için dışarıya çıkar olmuşlar.
aynı zamanda kedi minik fare ailesini yakalamak için sürekli pusuda beklediği için minik fare Ailesi çok zor yemek bulmaya başlamış. Bazen aç kaldıkları bile oluyormuş.

Günlerden bir gün kedinin dostları Parkı ziyaret etmiş. Sohbet ederlerken eski bir arkadaşlarından konu açılmış.
Bu arkadaşları pek hastaymış. Azman arkadaşının durumuna çok üzülmüş.” hep beraber ziyaret edelim moral bulur zavallıcık,”  demiş.
Dostları kabul etmiş bu öneriyi . Hep beraber parktan çıkıp arkadaşlarının evinin yolunu tutmuşlar yavaş yavaş.
Gizlice azman ve arkadaşlarını dinleyen Minik Fare Ailesi bu ziyarete pek sevinmiş. Hemen saklandıkları yerden dışarı çıkıp bulabildikleri kadar yemek toplayıp yuvalarına biriktirmişler.

Ancak Minik Fare ailesinin Bilgin üyesi oldukça düşünceli imiş.
” neden bu kadar düşüncelisin Bilgin fare?” diye sormuşlar.

Bilgin fare ise onlara şu cevabı vermiş: ” biz bu şekilde sadece günü kurtarıyoruz. yakında azman dönecek bu topladığımız yiyecekler de bitecek. kesin bir çözüm bulmalıyız bu işe.” Diğer Minik Fare üyeleri başlarını sallayıp hak vermişler bilgin fare’ye. “E, ne yapsak o zaman?”İçlerinden bir tanesi heyecanla,” azmanın boynuna bir zil takalım . Böylece bize her yaklaşmaya çalıştığında zilin sesini duyar hep beraber kaçarız.”

Minik Fare ailesinin diğer üyeleri bu fikri pek beğenmiş ama Bilgin yine düşünceli imiş.
Minik Fare ailesinin diğer üyelerine Şu soruyu sormuş Bilgin fare: ” Peki bu zili azmanın boynuna kim takacak?”

Herkes birden bire susmuş ortama bir Sessizlik çökmüş kimse gönüllü olmamış.

Bilgin fare başını yavaş yavaş sallayıp , “en iyisi biz yiyecek toplamaya devam edelim bizim Başka çaremiz olmayacak sanırım,” demiş.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın