Robin Hud’un Asi Oluşu Adlı Çocuk Hikayesi Okuyun

Robin Hud'un Asi Oluşu Adlı Çocuk Hikayesi Okuyun

Bir çok kültür ve ülkede herkesin bildiği ve okuğu bir efsane olan “Robin Hood”un nasıl efsane haline geldiği aşağıdaki kısa yazıda anlatılmaya çalışılmıştır.

Bu yazıyı okuduğunuz zaman bu kahramanın nasıl doğduğunu anlayacaksınız.

Robin Hud’un Asi Oluşu
Çok eski yüzyıllarda İngiltere’de ikinci Henry kraldı. O dönemde  Nottingham şehri civarında Sherwood ormanlarının yemyeşil ağaçları arasında Robin Hood adında çok ünlü olmuş bir asi yaşıyordu.
Onun bir çok önemli özelliği vardır.  İnsan ilk bakışta onu sadece basit bir asi görebilirdi,  ancak o dürüst, Cesur, adaletli ve fakirleri gözeten bir insandır.  Yeryüzüne o güne kadar , onun gibi hızlı ve büyük bir ustalıkla okunu yaya takıp atan ne bir insan gelmiş , ne de onunla birlikte ormanlarda dolaşan 140 neşeli genç gibi asi görülmüştür.
Robin Hud'un Asi Oluşu Adlı Çocuk Hikayesi OkuyunBu yüz kırk genç Sherwood ormanlarının derinliklerinde çeşitli yokluk,  zorluklar ve sıkıntılar içinde yaşadıkları halde, hallerinden hiç şikayet etmezler; günlerini ok partileri, Sırık dövüşleri ,kendi elleriyle mayaladıkları içkileri içerek, neşe içinde geçirirlerdi, krallarını da kralın özel olarak beslediği geyiklerle dururlardı.

Bu ormandaki 140 kişinin içinde sadece Robin Hud değil, hepsi asi idi. Bunun içinde toplumdan uzak yaşıyorlardı.  Fakat gerektiği zamanlarda Robin hemen yardımlarına yetiştiği için civardaki halk onları çok seviyordu…

 

Robin Hud’un Asi Oluşu Adlı Çocuk Hikayesi Okuyun

 
About admin 22203 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply