NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Hürrem Arman Kimdir,Hürrem Arman’ın Mesleği Nedir,Hürrem Arman’ın Hayatı

Hürrem Arman Kimdir,Hürrem Arman’ın Mesleği Nedir,Hürrem Arman’ın Hayatı

Hürrem Arman Kimdir,Hürrem Arman'ın Mesleği Nedir,Hürrem Arman'ın HayatıHürrem Arman: 1909 yılında Kırklareli’de doğduğu 21 ağustos 1989 yılında ise İstanbul’da ölmüştür. Eğitimci orta öğretimini Edirne öğretmen okulunda 1928 yılında yapmıştır yükseköğretimin Ankara Gazi terbiye Enstitüsü Pedagoji bölümünde 1934 yılında tamamladı.  İstanbul ilköğretim müfettişi iken Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. 1946 yılları arasında köy enstitülerinde kurucu müdür ve yönetici olarak çalıştı. 1946 yılında İsmail Hakkı Tonguç La birlikte enstitülerde uzaklaştırıldı.
Çeşitli okullarda yöneticilik ve öğretmenlik yaptığı Köy Enstitüleri için açılan soruşturmanın sonuçlanmasından sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’ne atandı. 1961 yılında çıkmaya başlayan İmece dergisinin sorumlu müdürlüğünü üstlendi. 1966 yılında emekliye ayrıldı. Çeşitli Gazete ve dergilerde inceleme yazıları da yazar. Hürrem Arman anılarını piramidin tabanı Köy Enstitüleri ve Tonguç ve piramidin tabanı Köy Enstitüleri ile başlayan büyük İmece adlı yapıtlarında yayımlandı.

Hürrem Arman Kimdir,Hürrem Arman’ın Mesleği Nedir,Hürrem Arman’ın Hayatı

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420