NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

İdiot Nedir, İdiot Kimdir, İdiot Hakkında Bilgi

                             İDİOT

İdiot kavramı Yunancadan gelen ve “yeteneklerden yoksun kişi” anlamında kullanılan bir kelimrdir.

İdiot kavramı latincede ise “sıradan, ortalama insan” anlamında kullanılmaktadır.  daha sonraları ,yaklaşık 19. yüzyılda idiot psikolojik bir terim halini aldı ve zeka seviyesi 0 -25 arasında olan kişiler için kullanılmaya başlandı.

İdiot olan birey, kişisel bakımını hiçbir şekilde yapamaz, yanı yemeğini kendisi yiyemez, temizliğini yapamaz, giyinemez tamamen bakıma muhtaçtır. İdiot olan birey yanında biri olmadan yaşamını sürdüremez.

                     Yazan: Ziya Özcan

 

 

 

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu