NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

İlluminati nedir,İlluminati ne demektir,İlluminati hakkında bilgi

İlluminati nedir,İlluminati ne demektir,İlluminati hakkında bilgi
İlluminati nedir?

İlluminati nedir,İlluminati ne demektir,İlluminati hakkında bilgiBu yapı hakkında çok fazla şey bilinmez.İlluminati, 1 Mayıs 1776’da Adam Weishaupt öncülüğüne kurulan saklı bir cemiyettir. Yeni Dünya Düzeni’ni sağlamak hedefiyle hareket eden, fakat etkinliği ve zenginliği kanıtlanamamış bir topluluktur.

Rönesans döneminde kurulmuş olan bu topluluğun hedefi sözcük manasına eşdeğer olan insanların düşüncelerini hür kılmak, dinsel dogmatik düşüncelerden arındırmak ve Newtoncu pozitif bilimi ilerletmek olsa da, Dünya siyasi tarihinin en çok komplo kuramı almış topluluğudur.

Son derece saklılık içersinde tutulan üyelerin kayıtları ve bilgilerini kimse bilmemekteydi. Üyerlerin her birinin kod adları olup, yazışma ve haberleşmede bu takma adlar kullanılmaktaydı. Örnek vermek gerekirse, Adam Weishaupt’un kod adı ‘Spartacus’ idi. En başta 12 kişilik üye ile kurulan bu topluluk daha sonra 80 şahsa ulaşmıştır. 1874’de İlluminati, saklı siyasi amaçları bulunduğu öne sürülerek yasaklanmıştı.

illuminati

Fakat benimde en ilgimi çeken nokta ise 19. yüzyılın ilk haftalarında ünlü Alman filozof Hegel’in katılması bu topluluğa yeni bir nefes, canlılık katmış ve İlluminati eski parlak devresine geri dönmüş. İlluminati, delegesi olan Hegel’in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu durumuna gelmiştir.

İlluminati daha sonra dinsel dogmatik düşüncelerin egemen bulunduğu İtalya’ya ulaşmıştır ve ünlü rönesansçı kişiler doğrulusunda Katolik Kilisesi’ne siyasi bir harp başlatmıştır. Bu harpın hedefi ise bilimin ispatladığı gerçekler amacıyla kiliseyi ikna ettirmekti. Günümüzde dahi son derece faal olan bu teşkilat çoğu siyasi, askeri ve ekonomik vakanın sorumlusu durumuna gelmiştir.

Birçok ABD Başkanı illuminati’ye hizmet etmiş olup alınan bütün siyasi kararların illuminati’den geçtiği düşünülüyor. Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali ve açıklanamayan John F. Kennedy suikasti bu teşkilatün işidir. Dikkat çeken diğer br nokta ise Holywood film sektörü bu teşkilatün elindedir. Günümüzde ise 10 adet yöneticisi ve 300’e yakın alt kadrosu bulunduğu, bu grubun içersinde tanınan ünlüler, bankacılar ve sanatçıların bulunduğu iddia edilmektedir.

1874 senesinde tamamiyle yasaklanan teşkilat duraklama hem de yok oluş sürecine girmiş gibi görünüyordu. Fakat bu dönemde ‘illuminati ne demek??’ sorusunun yanıtını ve teşkilatün gidişatını değiştirecek bir hadise yaşandı. XIX. Yüzyılın ilk haftalarında Alman filozof Hegel’in teşkilate katılması teşkilatün yeni bir havaya bürünmesini ve canlanmasını sağladı. Hegel’in antitez kuramlarının tesiri ile teşkilat Yeni Dünya Düzeni kavramının savunulduğu bir topluluk durumuna dönüştü.

İlluminati teşkilatünün ve amaçlarının saklı yapısı, aynı vakitte sınırlı sayıda şahıstan meydana gelen bir topluluk olmasının tesiriyle illüminati tarihi ile ilgili daha detaylı verilere ulaşmak gerektiğince zor bir iş olarak düşünülebilir. Fakat İlluminati teşkilatünün hala faal bulunduğu ve amaçlarını yapmak amacıyla sistemli ve uzun süreli eylemler gerçekleştirdiği düşünülmektedir. Birçok yazar ve araştırmacı, teşkilatün zenginliğinı sürdürdüğünü, tarihteki ABD diğernlarının derhal hepsinin teşkilatün delegesi bulunduğunu ya da dhadiselı olarak teşkilate hizmet ettiğini savunmuşlardır.

İlluminati nedir,İlluminati ne demektir,İlluminati hakkında bilgi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420