NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Kapitalizm Nedir,Kapitalizm NeDemektir Anlam ve Açıklaması

Kapitalizm Nedir,Kapitalizm NeDemektir Anlam ve Açıklaması

Sosyalist ülkeler dışındaki ülkelerin ekonomik sistemlerinin bir adıdır.
Batı Avrupa ülkeleri Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya gelişmiş kapitalizmin örnek olarak verilebileceği ilkelerindendir. Öbür ülkelerde ise Kapitalizm az gelişmiştir.
Capital Yani anamal ,yani sermaye , üretim sürecinde gerekli olan toprak , yapılar , makine ve Madenler gibi üretim araçları ile paradan meydana gelmektedir.
Bu sistemde işletmeler devletten çok özel kişilerin elindedir. Kapitalistler yani sermaye sahipleri sermayelerini üretim sürecinde kullanır ve bu sürecin sonunda gelirlerini yeniden katlayarak olarak elde etmektedir.
Kapitalizmin başlıca üç döneme ayırmak mümkündür : Bunlar

1-) ilk dönem

2-) Bıraksın yapsınlar bırakın geçsinler dönemi

3-) 19 ve 20 yüzyıllarda dönemi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420