SORU-CEVAP

Maya mantarı yavru hücreleri hangi özellikleri bakımından ana hücreden farklılık gösterirler?

Maya mantarı yavru hücreleri hangi özellikleri bakımından ana hücreden farklılıdır

Maya mantarı yavru hücreleri hangi özellikleri bakımından ana hücreden farklılık gösterirler?
Maya mantarı hücreleri tomurcuklanarak yeni yavru hücreler oluşturabilirler oluşan yeni hücreler Aşağıda verilen özelliklerin hangisi bakımında ana hücresinde farklılık gösterir?

A) kromozomların şekli

B) metabolik artıkların çeşidi

C) genlerin sayısı ve çeşidi

D) organel sayıları

E) organellerin çeşidi

CEVAP: Bir sorunun cevabı tomurcuklanma ve diğer bütün eşeysiz üreme çeşitlerinde Ata bireyle yeni oluşan bireylerin kalıtımsal özellikleri birbirinin aynısı olur bireyler arasında görülebilecek farklılıklar sadece çevrenin etkisiyle oluşabilen özelliklerdir.
Buna göre Bu şekildeki bir üremede yeni oluşan bireylerin kromozomların şekli metabolik atıkların çeşidi genlerin sayısı ve çeşidi organel çeşidi gibi özellikleri aynı olur ancak hücrelerde gerçekleşen metabolik olayların hızları farklı olabileceği için organel sayıları farklı olabilir. Örneğin protein sentezi hızlı olan bir hücrede diğerlerinden fazla sayıda ribozom organelleri bulunabilir.

Doğru seçenek d şıkkı

Öğrencilerimizin her türlü her derste her branştaki sorularını yorumlara Yazmalarını Bize göndermelerini en kısa sürede kendilerine cevap verileceğinden Emin olmalarını diliyor yeni eğitim-öğretim yılında kendileri de başarılar diliyoruz sınavlara hazırlık konusunda tüm öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz konu anlatımları denemeler ve testlerimiz ile web sitemizde tüm eğitim camiasına yardımcı olmak için elimizden gelen bütün çabayı sarf etmekteyiz.

Maya mantarı yavru hücreleri hangi özellikleri bakımından ana hücreden farklılık gösterirler?

www. guzelbil. com

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu