Dalgıçlık Programı Nedir,Dalgıçlık Programı Çalışma Alanları,Dalgıçlık Programı İş İmkanları

Dalgıçlık Programı

programın amacı:  gemilerin yüzer Dok gibi motorsuz yük taşıtlarının ve limon gibi yapıların su altında kalan kısımlarının yakın veya onarım çalışmalarını yapan batıkların çıkartılması ve her türlü arama ve kurtarma faaliyetlerinde bulunan
Sualtı fotoğrafçılığı ve video çekimi yapan kişiler yetiştirilmektedir.

Çalışma alanları:

 ➡ Bu Bölüm Mezunları, Hem kamu sektöründe Hem de özel sektörde çalışma olanağı vardır kamu sektörü olarak çalışılabilecek alanlar Ulaştırma bakanları Liman İşletmeleri devlet limanlar ve Hava Meydanları İşletmesi ve Tersaneler örnek olarak verilebilir Özel sektörde ise çalışılabilecek alanları şöyle sıralayabiliriz.
 ➡ Gemi kurtarma şirketlerinde çalışma olanakları oldukça fazladır Ayrıca Liman köprü yapan inşaat firmaları su sporlarına aktivitelerinde yer veren Turizm tesisleri başlıca çalışma alanları olarak sıralanabilir.
 ➡ Ayrıca bunların dışında Büyük Otel ,tatil köyü gibi tesislerin etkinliklerini zenginleştirmek için dalgıç çalıştırmaya başlamaları bu alanda insan yetiştirmek üzere kurs firmalarının açılmasına neden olmuştur.

About admin 22203 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply