Optik ve Akustik Mühendisliği Nedir,Optik ve Akustik Mühendisliği Çalışma Alanları,Optik ve Akustik Mühendisliği Ne Demektir ?

Optik ve Akustik Mühendisliği

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümü bünyesinde açılmış olan optik ve akustik mühendisliği 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci değişmeye başlayan bir bölümdür.

elektrik elektronik alanının gelişmesiyle beraber kablosuz işlemler kablosuz fiberoptik sistemler uzak mesafeli yayınlar elektroakustik sistemlerin tasarım ve gelişim çalışmalarının oldukça önem kazandığı Günümüzde iyi bir optik ve akustik bilgisine sahip bireylerin yetiştirilmesi için bu program eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Bu alandan mezun olanlar optik ve akustik mühendisliği unvanını alırlar.

Bu bölüm şimdilik sadece Gaziantep Üniversitesinde bulunmaktadır.

Çalışma alanları:

Optik ve akustik mühendisliği programı alanından mezun olanlar, endüstri kuruluşlarının yanı sıra araştırma merkezlerinde kablosuz iletişim sistemlerinin geliştirmek elektroakustik sistemler ve bu sistemlere ait yeni cihazların geliştirilmesi , yeni cihazların tasarımları gibi konularda kendini geliştiren elemanlar oldukça iyi imkânlarla iş bulabilmektedirler.

About admin 22203 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply