Alfred Mücevheri Nedir, Alfred Mücevheri Ne Demektir, Alfred Mücevheri Hakkında Bilgi ve Tanımı

Alfred Mücevheri,Alfred Mücevheri tanımı
Alfred Mücevheri

                                  Alfred Mücevheri

Özel bir sipariş üzerine yapılduğu düşünülen Alfred mücevheri, İnce işlemeli bir altın plak olduğu bilinmektedir.  Bu mücevherin Üstünde mineli bir figür mevcuttur. Bu mineli figürü bir yanında altın oyma Bir desen diğer yanında ise eski İngilizce sözcüklerle oluşturulmuş bir meandr tutar. Meandrda  “Beni Alfred sipariş etti.” yazısı yer alır. 

Alfred Mücevheri,Alfred Mücevheri tanımı
Alfred Mücevheri

Alfred Mücevheri Bugün oxford’daki Ashmolean Müzesinde sergilenen Alfred mücevheri alfred’in 878 de Danlardan kaçarak sığındığı Soerset’teki Athelney yakınlarında 1693 de bulunmuştur. Mücevher güçlü bir Bizans etkisi taşımaktadır.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.