Algoloji Nedir, Algoloji Ne Demektir, Algoloji Hakkında Bilgi


                                       ALGOLOJİ

Algoloji; fikoloji olarak da bilinmektedir. daha çok su bitkilerinin oluşturduğu geniş ve karma bir grup olan algleri inceleyen bilim dalıdır.
algler ekoloji alanında önemli rol oynadığı için bu bilim dalı insanı doğrudan ilgilendiren bir daldır bazı algler özellikle plankton içindekiler başka bir deyişle yüzey ya da sürüklenenler beslenme zincirinin yaşamsal önem taşıyan bir halkasını oluşturur.
bunların bir çoğu kıyı bölgelerinde yaşayan insanlar tarafından doğrudan besin olarak tüketildiği gibi sanayide de iyok, agar-agar deniz kadayıfı aljinik asit ve potas gibi ticari değeri olan ürünlerin kaynağıdır.
Bazı algler ise yalıtım malzemesi tuğla temizleme tozu ve filtre yapımında kullanılmaktadır. lağım sularını temizleyen havuzlarda yararlanılan türleri de mevcuttur alglerin bir bölümü balıkçılığa elverişli sulardaki başka canlıların yaşamasına engel olduğu için zararlı sayılmaktadır.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.