Aliterasyon Nedir, Aliterasyon Ne Demektir, Aliterasyon Hakkında Bilgi ve Örnek

alterasyon,

Aliterasyon

Aliterasyon;  yan yana ya da birbirine yakın sözcüklerin başındaki ünsüzlerin yinelenmesidir bazen sözcük başındaki ünlülerin yinelenmesi aliterasyon olarak adlandırılabilmektedir bir şiir sanatı olarak yarım uyak yani vurgulu ünlünün yinelenmesi ve konsonans(Sondaki yada ortadaki ünsüzün yinelenmesi) ile birlikte görülür.

alterasyon,

Yana yakıla Gide Gele gibi günlük dilde yaygınlıkla kullanılan sözcükler de bir berber bir berbere gel beraber gibi tekerlemeler de ve hem tüm dillerde yazılmış şiirler de aliterasyon a rastlanır.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.