Altın Köstebek Nedir, Altın Köstebek Nerede Yaşar,Altın Köstebek Hakkında Bilgi

altın köstebek, altın köstemek resim
Altın Köstebek

                                                      Altın Köstebek

 Altın Köstebek ; böcekçiler takımının familyasını oluşturan ve Afrika’da yaşayan bir memeli türünün ortak ismidir gerçek köstebekler gibi kör tombul gövdeli ve kuyruksuz olan bu kazıcı hayvanların ön ayaklarındaki dörder parmaktan ikisinde kazma gibi geniş ve sivri tırnaklar bulunmaktadır.

altın köstebek, altın köstemek resim
Altın Köstebek

Postları genellikle altın sarısı ya da yeşilimsi yanar döner parıltısıdır Bu canlıların boyları 7 ile 23 santimetre arasında değişebilmektedir altın köstebekgiler Kamerun ve tanzanya’dan başlayarak daha çok Afrika’nın güneyinde yaşam alanı bulmaktadırlar Güney Afrika’da çok bol bulunan küçük yapılı dev orman Köstebeği ise iri yapılı türlerden biridir.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.