Arapaima Nedir, Arapaima Ne Demek, Arapaima Hakkında Bilgi

arapaima

                                                       Arapaima

Arapaima; osteoglossidae familyasından bir Güney Amerika balık türüdür. dört buçuk metreye ulaşan boyuyla dünyanın en büyük tatlı su balıklarında biridir. Arapaimalar ilkel özellikleri olan ve bilinen fosilleri çok eski zamanlara dayanan bir grubun üyesidir.
Hem sırt hem anüs yüzgecinin kuyruk yüzgeci ile çok yakın olması nedeniyle kuyrukları başka balıklarda rastlanmayacak kadar dolgun ve yuvarlak görünür. Hava kesesi hayvanın az da olsa havayla solunum yapmasına olanak tanımaktadır.

arapaima

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.