Arma nedir,Arma ne demektir,Arma neye denir,anlamı açıklaması

Arma nedir,Arma ne demektir,Arma neye denir,anlamı açıklaması

Arma nedir,Arma ne demektir,Arma neye denir,anlamı açıklaması

Arma nedir,Arma ne demektir,Arma neye denir,anlamı açıklamasıArma: Bir devlet hükümdar , aile , Kent ya da dinsel Tarikatı ait ayırt edici işaretlerdir. Dünyanın hemen hemen her yerinde çok eski zamanlarda beri özel işaretler kullanılmıştır, ancak bunların bugünkü anlamda Arma haline gelmesi 12. yüzyılda Avrupa’da gerçekleşmiştir.
Armalar önceleri sadece savaşlarda tarafların ayırt edilmesi için kullanılan bir işaretti daha sonraları aile soyunu, ittifakları, mülkiyetleri ve meslekleri gösteren bir işaret haline gelmiştir. Armalara ilişkin günümüze kadar gelen en eski belge İngiltere Kralına ait yaklaşık 1240 yılından kalma bir Arma sicilidir.
Arma sicilleri bir turnuva ya da savaşa katılan kişilerin armalarının resimli bir liste halinde veren kitaplardır tarihsel açıdan son derece önemli olan bu kitaplar aynı zamanda ormancılık sanatının yetkin örneklerini oluşturmaktadırlar. İlk kez 13 yüzyıl ortalarında İngiltere’de görülen arma sicillerinin resmi amaçlarla derlenmesi işi günümüze kadar süregelmiştir.

Arma nedir,Arma ne demektir,Arma neye denir,anlamı açıklaması

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın