Ayla Algan Kimdir, Ayla Algan Hakkında Bilgi

AYLA ALGAN
AYLA ALGAN

                      AYLA ALGAN

Ayla Algan; 1937 yılında doğmuştur Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. İstanbul’da Dame ve Sion da okudu. lise öğrenimini Versailles yani Fransa’da tamamladı 1956 da eşi beklan Algan ile Amerika’ya gitti.

AYLA ALGAN
AYLA ALGAN

New York’ta Actor Repertory Theatre da eğitim gördü ve burada çeşitli oyunlar oynadı. 1960-61 sezonunda İstanbul Belediyesi şehir tiyatrosuna girdi daha sonra öğretim görevlisi olarak çalıştığı LCC tiyatro Okulu dağılınca çalışmalarını müzik alanında sürdürdü.

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.