Bilinen En Uzun Kelime Nedir,En Uzun Kelime Hangisidir, En Uzun Kelime Kaç Harftir?


Bilinen En Uzun Kelime Nedir,En Uzun Kelime Hangisidir

En Uzun Kelime

Dünyanın bir çok yerinde , özellikle gençler kendi aralarında uzun cümle ve uzun kelime yarışmaları düzenlerler.

Bu durum ülkemiz Türkiyede de sık sık karşılaşılan bir durumdur.

İşte dilimizdee kullanılabilen en uzun kelime yada sözcükler:

Cevap:Çekoslavakyalılaştıramadıklarımızdan mıymışsınız ” bu kelime tam 47 harften meydana gelen kelimedir.

Bunun dışında Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine”  (Anlamı: Hemencecik başarısızlaştırıcı hâline getiremeyeceğimiz kişilerden biriymişsiniz gibi) . Bu kelime tam 70 harften oluşmaktadır. Kullanılabilecek en uzun kelimedir.

başka bir kelimede “Afyonkarahisarlılaştırabildiklerimizdenmişsinizcesine”bu kelime tam 53 harften oluşmaktadır.  şeklindedir

Yukarıda verilen kelimelerde birincisi yazılırken Türk dil kurallarınna göre ayrı yazılmasına rağmen okunurken birleştirilerek okunmaktadır.

Bilinen En Uzun Kelime Nedir,En Uzun Kelime Hangisidir

Bilinen en uzun kelime, Türkçede en uzun kelime , dünyanın en uzun kelimesi , hangisidir, nedir, hangi dildedir, kullanılan ve bilinen uzun keelime ,

guzelbil.com

Bilinen En Uzun Kelime Nedir,En Uzun Kelime Hangisidir

admin hakkında 26885 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın