İkon nedir,İkon ne demektir,İkon kime denir?

İkon nedir,İkon ne demektir,İkon kime denir?

İkon nedir,İkon ne demektir,İkon kime denir?
İkon nedir?
İkon nedir,İkon ne demektir,İkon kime denir?İkon kavramı gündelik dilde halk arasında çok sık kullanılan bir kavramdır. Ancak ne var ki çoğu defa yanlış kullanılmaktadır. Peki İkon kelimesinin doğru kullanımı nedir?
İkon sembol demektir. Bilgisayarlarda nesneleri ifade etmeye yarayan ufak resimlerdir. Hem de bugünkü Türkçe’ sinde tanınmış kültürün sıkça kullandığı bir ifadedir. Ör: pop müziğin ikonu Michael Jackson…
İkon’ un sözlükteki manası nedir?

Ortodoks Hıristiyanlarda, Hazreti İsa, Meryem Ana ya da Hıristiyan ermişlerinin, geleneksel olarak tahta üzerine yapılmış, kutsal kabul edilen resimlerine ya da küçük heykellerine verilen ad. Ortodokslarda Hz. İsa, Meryem ya da azizlerin tahta üstüne mumlu ve yumurtalı boyalarla yapılmış dinsel resimlerine verdiği ad.
İkon sözcüğünün ingilizcesi

n. icon
n. figure, image; statue; idol, sacred image; image of holy person; holy statue of Jesus Christ or Virgin Mary
n. small graphic symbol which symbolizes a uygulama or file in a graphical user interface (Computers)

İkon kelimesinin kökeni: Fransızcadan gelmektedir.

İkon kavramı hakkında farklı bilgi ve kaynaklara sahip olan ziyaretçilerimizin YORUM kısmında bilgileri paylaşması rica olunur.

İkon nedir,İkon ne demektir,İkon kime denir?

admin hakkında 26881 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın