NSF belgesi nedir,NSF belgesi ne demektir,NSF belgesi ne işe yarar?

NSF belgesi nedir,NSF belgesi ne demektir,NSF belgesi ne işe yarar?

NSF belgesi nedir,NSF belgesi ne demektir,NSF belgesi ne işe yarar?
NSF belgesi nedir?
NSF belgesi nedir,NSF belgesi ne demektir,NSF belgesi ne işe yarar?Nsf belgesi aslında kısaca açıklayacak olursak bir tür gıda uygunluk belgesidir.
NSF, National Sanitation Foundaditon kelimelerinin kısaltmasıdır. Ulusal Hijyen Vakfı demektir.

Yıllar evvelce Amerika’da kurulan bu vakıf; su, besin, etraf ve tüketici ürünlerinin sıhhat, hijyen ve temizlik standartlarının belirlenmesinde, test edilmesinde, sertifikalandırmada yetkin, bağımsız, uluslararası en üst otorite durumuna gelmiştir.

Örneğin NSF 51 sertifikası; besin alanları amacıyla imal edilen nitelik standartları gereği dışalım gerçekleştirme amacıyla sarfedilen ; sıhhat gereksinimlerini üst düzeyde karşıladığını belgeleyen uluslararası bir sertifika programıdır.

Ürünlerin üretim aşamasından itibaren besin sağlığına idealluğunu denetim ederek çoğu teste tabi tutmaktadır. Bio Uni S, Power Cleaner H&M, Bio Circle Liquid ve Inox Top adlı temizleyiciler, Uluslar arası geçerliliği olan NSF Sertifikası (National Sanitary Foundation—Uluslar arası Sıhhat Kuruluşu) ile belgelenmiştir.

NSF belgesi, kullanıcı ve besin denetleyicilerine, sarfedilen temizlik kimyasalının besin güvenliği yönünden ideal olduğunu garanti eder.

NSF belgesi yada sertifikası hakkında farklı bilgi ve belgelere sahip olan ziyaretçilerimizin yorum kısmında paylaşımda bulunmaları fayda sağlayacaktır.
NSF belgesi nedir,NSF belgesi ne demektir,NSF belgesi ne işe yarar?

admin hakkında 27546 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın