Türkiye Cumhuriyeti’nin İsim Babası Kimdir ?


 Türkiye Cumhuriyeti’nin İsim Babası

Osmanlı devletnin parçalanmasından sonra ,kurulan yeni bir Türk devletine isim bulma tartışmalarının yaşandığı sıralarda bir çok kişiden , çeşitli öneriler gelmiştir. Yapılan öneriler pek kabul görmemeiş ve beğenilmemiştir.

Yeni devletin adı ne olmalıdır tartışmaları  devam ederken Sinop vekili olan Rıza Nur’dan yeni bir tekli gelmiştir.

Rıza Nur Yeni devetin adının Türkiye Cumhuriyeti olması konusunda bir fikir beyan etmiş ve bu görüşü diğer kurucular ve yetkililer tarafında kabul görmüş , böylece yeni devletin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmuştur.

admin hakkında 28033 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.