ORTAOKUL TÜM DERSLER ZÜMRE TOPLANTI TUTANAKLARI 2019-2020

Ortaokul İngilizce 2015-2016 Sene Başı Zümre Toplantı Tutanağı Kararları

Ortaokul 2015 2016 eğitim öğretim yılı sene başı ingilizce zümre toplantısı.

Ttoplantı tarihi:

Ttoplantı yeri:

Ttoplantı saati:

Ttoplantıya katılanlar:

Gündem maddeleri

…1…) açılış yoklama.

…2…) 2014- 2015 eğitim öğretim yılı genel başarı durumunun değerlendirilmesi il ve ilçe zümre kararlarının gözden geçirilmesi.

…3…)2014- 2015 eğitim öğretim yılı teog sınavındaki başarı durumunun ele alınması.

…4…)Derslerde işlenecek atatürk ilke ve inkılap tarihi ve atatürkçülük konularının gözden geçirilmesi.

…5…) eğitim öğretim başarısının artırılmasında alınacak önlemler öğrencilerin algılama düzeylerinin arttırılması için yapılabilecek çalışmaların görüşülmesi.

…6…) yazılı sınavlarda kullanılan soru tipleri ve sınav analizi hazırlama konusunun görüşülmesi.

…7…) sınav tarihleri proje ve performans görevlerinin görüşülmesi .

…8…) Branş öğretmenleri ile işbirliğinin ele alınması.

…9…) Dilek , temenniler ve kapanış.

Gündem maddelerinin görüşülmesi

madde 1:  Zümre başkanı yaptığı açılış konuşmasında

ardında yukarıda  belirtilen gün ve saatte  gündem 

maddeleri  görüşülmüştür .

madde 2:  2014 2015 eğitim öğretim yılında istenen ve beklenen başarıya ulaşılamamıştır. Ders kitaplarının 16 ünitenin olması her ünitenin birden çok yapı içermesi dolayısıyla zorluk yaşanmaktadır. öğrencilerin isteksizliği hazimsizligi ve çevre koşulları da bu zorluğu eklendiği zaman başarı oldukça düşmektedir il ve ilçe kararları incelendiğinde de aynı problemle karşılanmıştı görülür.” Öncelikle kelime çalışması yapılarak haftanın ilk günündeki derslerindeki önceki haftanın tekrarı yapılması gerekir derse bu şekilde başlanmalıdır.” Karar alınmıştır.  Alınan bu kararlarla okulumuzca da uygulanması uygun olduğu kararına zümre öğretmenleri tarafından karara bağlanmıştır.

madde 3:  sekizinci sınıflarda istenen ve beklenen başarıya teog sınavında ulaşılamamıştır.  Yedinci sınıflarda ise Türkiye ortalamasının altında bir sonuçla karşılaşılmıştır.

zümreyazı

www.guzelbil.com

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

0 0 votes
Değerlendir
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu