NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Petra Antik Kenti Nerededir, Petra Antik Kenti Nedir, Petra Antik Kenti Hakkında Bilgi

Petra Antik Kenti

Petra Antik Kenti Ürdünde ( Ürdün’ün Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasındaki toprakları üzerinde yer alan antik kenttir.) yer almaktadır. Ancak , Petra Antik Kentinin yerini bulmak odukça zordur. Çünkü , Kayaya yontulmuş mezar ve sütunlardan meydana gelen (Petra antik kentinde tiyatro, tapınak, ev, gibi yapılar kireç taşına oyularak yapılmıştır) , farklı ,ilginç bir rengi olan , petrayı bulmak için , yaklaşık 1 kilometre boyunca yalıyarlarda yürümek gerkmekte.

petra antik kent

antik petra kent

Petra Antik Kenti Nerededir

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420