Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?


Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?

                                         AVAKADO NEDİR ,NEİÇİN KULLANILIR?
avakadooAvakado bitkisi bütün dünyada sağlık ve cilt sağlığı için faydaları bilinen bir meyve türüdür.
Şekli ve görüntüsü Armudu andıran avokado daha çok Orta Amerika ülkeleri olan Meksika guam hassas bir meyvedir.
Avokado doğal bir meyve olduğu için sağlık için faydaları da sayısız bir besindir.  Özellikle kadınların kullanmış olduğu cilt bakım ürünlerinde çok fazla kullanılan bir bitkidir.
Sağlıklı ve doğal bir besin olan avokado sadece büyüklerde değil, küçük çocuklarda ve hatta bebeklerde değil, büyük bir iş güvenliği tüketilebilecek bir meyvedir.
Avokado vücut için çok değerli olan birçok madde taşımaktadır.  Bunlar bakır potasyum Demir magnezyum fosfat gibi vücudu canlı Tutabilecek mineraller içermektedir.  Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?
Ayrıca vitamin bakımında da bir depo görünümündedir barındırdığı vitaminler A , B , C , D , E ve K vitaminleridir.
Avakadonun sağladığı faydalar nelerdir yazımızda avakadonun kısa bir tanıtımını yaptık nerelerde kullanılabileceğini yüzeysel olarak değindik. 
Şimdi buradaki yazımızda ayrıntılı olarak ele alacağız.
Avakado cilt bakım ürünlerinde  rahatlıkla kullanılabildiği gibi  bebekleri içinde kolaylıkla tüketilebilen doğal bir besin gıdasıdır.
İçerdiği zengin mineraller ve vitaminler dolayısıyla kalpp için faydalı olduğu gibi , sindirim sistemini de oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir.
Meyvenin içerdiği lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemesinin yanında , kansere karşı bünyeleri güçlendirici bir özelliğe de sahiptir.
Saçlarınız ve Cildiniz için Avakado: Saçlarınızı ve kafa derinizin sağlığını korumak için avakadoyu hakiki tereyağı ile karıştırıp saç diplerine uygulayınız.
Saçlarınızın dökülmesini önleyebildiği gibi ,kuru olan saçlarınızın sağlığına kavuşnasını sağlar.
Tahriş olmuş olan saç derinize , tereyağı ile karıştırılmış avakado uyguladığınız zaman  saç derinizi besler ve sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olur.
Cilt için: Kurumuş cildinize avakadoyu direkt olarak uyguladığınız zaman güzel bir görünüm ,esneklik ve yumuşaklık kazandırır. Avakadonun içermiş olduğu A C ve E vitaminleri sayesinde deri sağlığına da önemli bir katkıda bulunur. Ciltte meydana gelmiş olan döküntü ,kaşıntı ve kızarıklıkları önleyici etkisi vardır.
Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?
Özet olarak Avakadonun Faydaları:
➡ Saç ve saç derisi sağlığını korur.
➡ Kan basıncınıdüzenler.
➡ Kalp sağlığını korur , damar tıkanıklığını önler.
➡ Avakado serbest radikallerle savaştığı için damar tıkanıklığına karşı iyi gelir.
➡  Kanı temizler , kan akışını düzenler.
➡  Kolon ve meme kanseri riskini azaltır. Avakado yağının kansere karşı koruyucu özelliği vardır.
➡  Cilt sağlığını korur , hasar görmüş hücrelerinin hızlı bir şekilde onarımını sağlar.
➡  Kötü nefes kokularına karşı koruyucudur.
➡  İler yaşlarda meydana gelebilecek görme problemlerini azaltma ve önleme özelliğine sahiptir.

Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?

Avakado’nun Faydaları Nelerdir ?

admin hakkında 28022 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın