5 Vakit Namaz Ne Zaman Farz Kılınmıştır?,Beş vakit namaz hangi gün farz oldu?


5 Vakit Namaz Ne Zaman Farz Kılınmıştır?,Beş vakit namaz hangi gün farz oldu? , 5 Vakit Namaz Ne Zaman Farz Kılınmıştır?,Beş vakit namaz hangi gün farz oldu?

Cevap: Beş vakit namazın Miraç’ta farz kılındığına dair bilgiler manevi mütevatir hadislerce sabittir. (Buhari, Salat, 76, Enbiya, 5; Müslim, İman, 263; Ahmed b. Hanbel, V,122,143). Bu husus tereddüde mahal bırakmayacak açıklıktadır. İslam alimlerinin büyük çoğunluğunun bu konudaki ittifakları bunun açık delilidir. Cevap

 kontrol edlmiştir. Başarılar.

admin hakkında 26990 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın