Coğrafyayı diğer bilim dallarından ayıran en önemli ilkesi nedir? Bir örnek veriniz


Coğrafyayı diğer bilim dallarından ayıran en önemli ilkesi nedir? Bir örnek veriniz , Coğrafyayı diğer bilim dallarından ayıran en önemli ilkesi nedir? Bir örnek veriniz

Soru: Coğrafyayı diğer bilim dallarından ayıran en önemli ilkesi nedir? Bir örnek veriniz

Cevap: Dağılış Prensibi: Coğrafya biliminin en önemli prensibi budur. Coğrafya bilimine konu olay olayların bulunuş biçimleri ve yayıldığı bölge, dağılış prensibi olarak tanımlanmaktadır. Dağılış prensibinin çalışma alanlarına örnek olarak; yöre, bölge, ülke, kıta gösterilebilir.

Örnek: ekonomik faaliyetlerin yeryüzündeki dağılışlarını inceler. dünyanın hangi bölgesinde hangi ekonomik faaliyetlerin oluştuğunu grafikler tutarak istatistiğe döker.

Coğrafyayı diğer bilim dallarından ayıran en önemli ilkesi nedir? Bir örnek veriniz

admin hakkında 27029 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın