Kişinin; kibir, büyüklenme, kendisini başkalarından üstün görme gibi kötü özelliklerden uzak durması anlmına gelen kavrama İslam kültüründe ne ad verilir cevaplandı


Kolay gelsin sevgili gençler şimdi Konya’dan Sunay adlı ziyaretcimizin gönderdiği soruyu cevaplandırıp, kendisine başarılar diliyoruz.Sevgili ziyaretçilerimizin sorularını cevaplandırmaya devam ediyoruz. 

Kişinin; kibir, büyüklenme, kendisini başkalarından üstün görme gibi kötü özelliklerden uzak durması anlmına gelen kavrama İslam kültüründe ne ad verilir?
a) İtidal

b) Tevazu

c) Hüsnü Zan

d) Kibir

Cevap: Tevazu

Gelen her soruyu cevaplandırdık ve sorularınızı cevaplandırmaya devam ediyoruz. Sorularınızı YORUM kısmına yazını.

admin hakkında 26981 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın