Peygamber Efendimiz Bir eve gittiğinizde üç defa kapıyı çalın. İzin verirlerse girin, aksi halde geri dönün buyurmuşlardır cevaplandı


İşte yeni sorumuz, Kolay gelsin sevgili gençler şimdi Kars‘tan Satılmış adlı ziyaretcimizin gönderdiği soruyu cevaplandırıp, kendisine başarılar diliyoruz.Sevgili ziyaretçilerimizin sorularını cevaplandırmaya devam ediyoruz. 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) : ‘‘Bir eve gittiğinizde üç defa kapıyı çalın. İzin verirlerse girin, aksi halde geri dönün.’’buyurmuşlardır.
Peygamberimiz yukarıdaki hadisiyle bizden özellikle aşağıdakilerden hangisine dikkat etmemizi istemiştir?
a) Mabede Saygıya

b) Sılai rahime

c) Kişiye Saygıya

d) Haneye Saygıya

Cevap: Haneye Saygıya

Gelen her soruyu cevaplandırdık ve sorularınızı cevaplandırmaya devam ediyoruz. Sorularınızı YORUM kısmına yazını.

admin hakkında 27029 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın